Статті

чорне SEOДля розкрутки нещодавно створеного сайту або ресурсу, яким практично не займалися, потрібно від 2 до 9 місяців. І при цьому кожен власник сайту хоче отримати результат якомога швидше і часом навіть готовий піти на ризики заради цього. На жаль, ні до чого хорошого такий підхід не приведе.


Будь-які грубі спроби вплинути на результати видачі відносяться до чорного SEO. З такими методами пошуковики активно борються – накладають санкції, виключають з індексу. Тобто фактично це «квиток в один кінець»: результат ви, можливо, отримаєте швидко, але також швидко вас зловлять.

Давайте розбиратися, якими методами ні в якому разі не варто розкручувати сайт.
Накрутка поведінкових факторів – імітація дій користувачів на сайті. Не так давно на результати видачі стала впливати поведінка користувачів на сайті – читають тексти або побіжно переглядають, скільки часу користувачі проводять на сайті, скільки сторінок відвідують, як швидко з сайту йдуть і т. д. Саме тому стали популярними різні сервіси накрутки поведінки користувачів, наприклад, Livesurf. Необхідно лише здійснити оплату, і вам сформують певну поведінку користувачів на сайті.
Можна виділити два види накрутки: автоматичний і ручний. У першому випадку на сайт заходять боти, у другому – співробітники якого-небудь сервісу накрутки і здійснюють ряд дій, формуючи бажані ПФ. Якщо вас спіймають на використанні таких методів, а ймовірність цього дуже висока, будуть санкції – зниження позицій у видачі. Санкції накладаються терміном на півроку і більше.
Посилальний спам – масова закупівля посилань на біржах (наприклад, Sape), автоматичний обмін посиланнями. Поява величезної кількості посилань (найчастіше з сумнівних сайтів) теж користі не принесе. Пошуковики давно борються з покупкою посилань і накладають санкції за це. Google такі посилання не любить, при їх виявленні сайт потрапляє під «Пінгвін».
Посилення посилань – купівля переходів по посиланнях для їх посилення. Схема дій така: купуються посилання, наприклад, на біржі, а потім вони «підсилюються» автоматичними або ручними переходами за ними. З точки зору пошуковиків подібна робота також вважається штучної накруткою і веде до санкцій.
Прихований текст – розміщення на сторінках свого сайту тексту, невидимого для відвідувачів, але індексованого роботами. Цей прийом використовують для додаткової оптимізації – прихований текст максимально насичують необхідними ключовими словами. На сьогоднішній день подібний метод легко призведе до виключення сайту з індексу. Іноді власники сайтів роблять це ненавмисно, просто використовують м'які кольори.
Використання прихованих посилань – розміщення на сторінках свого сайту великої кількості невидимих посилань. Дуже часто бувають випадки, коли власник ресурсу і не підозрює про існування таких посилань і думає, що його сайт білий і пухнастий. Наприклад, такі посилання бувають вшиті і замасковані в шаблонах CMS (їх можна зустріти на кожному другому сайті Joomla та WordPress). За їх наявність легко можна потрапити під дію фільтрів або зовсім випасти з індексу.
Пошуковий спам – переоптимізація сайту. Перенасичення текстів, тегів ключовими словами також вважається спробою маніпулювати видачею і загрожує просіданням на 10-40 позицій, втратою трафіку. Так, це хороший спосіб потрапити в ТОП, але і такий же вірний, щоб завести сайт під АГС Яндекса або «Панду» Google. Пишіть для людей, а не роботів!
Надлишкова внутрішня перелінковка – використання на своєму сайті занадто великого числа внутрішніх посилань. За це також може послідувати песимізація. Все має бути в міру.
Крадіжка контенту – копіювання популярних матеріалів, розміщених на сторонніх ресурсах, також загрожує санкціями. Наприклад, ви легко можете потрапити під АГС.
Дорвеї – створення сайтів або сторінок, призначених для перенаправлення користувачів на потрібний ресурс. Вміст дорвеїв для людей ніякої цінності не представляє, це просто набір нескладного тексту, практично повністю складається з ключових слів. Пошукові системи вважають, що такі сайти «захаращують» Інтернет, тому за просування дорвеями можна різко і серйозно просісти у видачі або зовсім вилетіти з індексу. Метод, звичайно, застарілий, але іноді ним ще намагаються витягнути сайт в ТОП.

Як бачите, використання будь-якого з методів чорного SEO загрожує або повним випаданням сайту з індексу, або істотним падінням позицій. Відновити сайт після такого «просування» буде дуже проблематично, і на це піде чимало часу. Часто буває легше створити новий сайт і зайнятися його просуванням, ніж реабілітувати старий в очах пошуковиків.
У своїй роботі ми ніколи не використовуємо сумнівні методи просування, чого і вам бажаємо. Рекомендуємо спрямувати зусилля на оптимізацію, розробку якісного контенту, поліпшення юзабіліті. Якщо у вас довгострокові плани на сайт – не поспішайте, розвивайте його поступово і слідкуйте за якістю тих робіт, що ви проводите. Використовуйте біле SEO!